A látogatási tilalom új szabályai

2021. febr. 2. 12:22:54

A járványügyi adatok alapján, a koronavírus okozta nemzetközi közegészségügyi-járványügyi helyzet miatt 2020. december 8-tól visszavonásig az alábbi részletszabályok mellett van érvényben a látogatási tilalom az intézmény valamennyi fekvő-beteg ellátó osztályán és bentlakásos szolgáltatást nyújtó telephelyein.

Csomagátadás a látogatási tilalom idején

2021. márc. 7. 16:52:25

A jelenleg érvényben lévő látogatási tilalom alatt a bent fekvő betegeink saját biztonságuk érdekében nem találkozhatnak hozzátartozóikkal, de fontosnak tartjuk, hogy itt tartózkodásuk ideje alatt is megkaphassák szükséges csomagjaikat szeretteiktől.

FONTOS tájékoztató az oltásra érkező pedagógusoknak!

2021. ápr. 1. 12:26:03

Kérjük Önöket, hogy a hétvégi oltás során azért, hogy a kórházon belül a megfelelő védőtávolságokat tudják tartani az alábbi szabályokat tartsák be:

Pályázati felhívás - Egészségbiztosítási és Kontrolling Osztály kontrolling „főelőadó” munkakör ellátására

A honvédelmi alkalmazottak jogállásáról szóló 2018. évi CXIV. törvény, továbbá a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény egészségügyi intézményekben történő végrehajtásról szóló 356/2008. (XII.31.) Korm. rendelet alapján pályázatot hirdet az Egészségbiztosítási és Kontrolling Osztály állományában főelőadóimunkakör ellátására az alábbi feltételekkel:

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

• Adatgyűjtés, a tényadatok feldolgozása, üzemgazdasági tervek készítése, terv-tény adatok összehasonlítása, eltérések elemzése és információszolgáltatás.
  • Az intézet finanszírozási szerződésére vonatkozóan a járó- és fekvőbeteg teljesítmények elemzéséhez kapcsolódó előkészítő munkában való részvétel.
  • A finanszírozó által elszámolt teljesítményekről vezetői és osztályos szinten adatszolgáltatási kötelezettség a felettese és az intézet menedzsmentjének elvárása szerint.
  • A NEAK által küldött teljesítmény elszámolások felosztása a szervezeti egységeknek megfelelően a Tbiz tabló figyelembe vételével.
  • A havi, negyedéves, féléves, éves eredmény levezetések, döntés előkészítő anyagok készítése a menedzsment számára az EKVIK rendszer alapján.
  • A kontrollingon belül alkalmazott elszámolásokhoz kapcsolódó adatszolgáltatókkal (pénzügyi osztály, humánpolitika, műszaki osztály, anyaggazdálkodás, gyógyszertár stb.) való folyamatos kapcsolattartás.
  • A napi, heti, havi és éves betegforgalmi adatok feldolgozása.
  • Igény szerinti kimutatások, elemzések készítése a rendelkezésre álló adatokból.

A munkakör honvédelmi alkalmazottal tölthető be.

A munkavégzés helye: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ székhelye: 1134. Budapest, Róbert Károly körút 44.

A jogviszony időtartama: Határozatlan idejű honvédelmi alkalmazotti jogviszony.

Foglalkoztatás jellege:m Teljes munkaidő, hivatali munkarendben.

Illetmény és juttatások:

Az illetmény megállapítására és a béren kívüli juttatásokra első sorban „a honvédelmi alkalmazottak jogállásáról” szóló 2018. évi CXIV. törvény (Kjt.), „az egészségügyi tevékenység végzésének egyes kérdéseiről” szóló 2003. évi LXXXIV. törvény, egyéb egészségügyi ágazati jogszabályok.

Jelentkezési feltételek:

• Felsőfokú közgazdasági vagy egészségügyi végzettség
  • Irodai alkalmazások (internet, levelező rendszer, MS Office) gyakorlott szintű ismerete
  • Magyar állampolgárság
  • Büntetlen előélet, cselekvőképesség
  • Egészségügyi alkalmasság

Kompetencia:

• jó teherbírás, konfliktuskezelés
  • jó problémamegoldó képesség
  • jó kapcsolatteremtő képesség
  • önálló és csapatban történő precíz munkavégzés

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

• hasonló munkaterületen szerzett tapasztalat

Benyújtandó iratok, igazolások:

• Europass vagy annak megfelelő önéletrajz legalább az alábbi tartalommal: Személyes adatok; Szakmai tapasztalat; Tanulmányok, nyelvtudás, egyéni készségek és kompetenciák;
  • Végzettséget/képzettséget igazoló dokumentum(ok) másolata;
  • Hozzájáruló nyilatkozat arra vonatkozóan, hogy a személyes adatokat a vonatkozó jogszabályok szerint az elbírálásban résztvevők megismerhetik;
  • három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványt, amely legkésőbb az állás betöltéséig benyújtható.

A jelentkezések benyújtása, elbírálás határideje, a munkakör betöltésének időpontja:

A jelentkezők meghallgatása folyamatosan történik, a munkakör az elbírálást követően azonnal betölthető.

A jelentkezések benyújtásának módja:

• Postai úton, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Személyügyi és Munkaügyi Osztály címére történő megküldésével (1134 Budapest, Róbert Károly körút 44.). Kérjük a borítékon feltüntetni a munkakör megnevezését: „EKO főelőadó”.
  • Elektronikus úton, Dr. Konczi Ferenc Pál alezredes Személyügyi és Munkaügyi Osztály osztályvezető részére (Tárgy: EKO, főelőadó) történő megküldésével, az mh.ek.szmo@hm.gov.hu e-mail címre és másolatban az mh.ek.ofko@hm.gov.hu e-mail címre.

Budapest, 2021. 02.22-én.

Prof. Dr. Wikonkál Norbert Miklós sk.

MTA doktora

főigazgató