A látogatási tilalom új szabályai

2021. febr. 2. 12:22:54

A járványügyi adatok alapján, a koronavírus okozta nemzetközi közegészségügyi-járványügyi helyzet miatt 2020. december 8-tól visszavonásig az alábbi részletszabályok mellett van érvényben a látogatási tilalom az intézmény valamennyi fekvő-beteg ellátó osztályán és bentlakásos szolgáltatást nyújtó telephelyein.

Csomagátadás a látogatási tilalom idején

2021. márc. 7. 16:52:25

A jelenleg érvényben lévő látogatási tilalom alatt a bent fekvő betegeink saját biztonságuk érdekében nem találkozhatnak hozzátartozóikkal, de fontosnak tartjuk, hogy itt tartózkodásuk ideje alatt is megkaphassák szükséges csomagjaikat szeretteiktől.

FONTOS tájékoztató az oltásra érkező pedagógusoknak!

2021. ápr. 1. 12:26:03

Kérjük Önöket, hogy a hétvégi oltás során azért, hogy a kórházon belül a megfelelő védőtávolságokat tudják tartani az alábbi szabályokat tartsák be:

Pályázat - belgyógyász vagy nefrológus szakorvos/szakorvosjelölt munkakörre

A jogviszony/vezetői megbízás időtartama: Határozatlan idejű honvédelmi alkalmazotti jogviszony.

Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő.

A munkavégzés helye: 1134 Budapest, Róbert Károly körút 44.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

Szakorvosi feladatok ellátása az MH EK III. Belgyógyászati Osztályán a jogszabályok, szakmai protokollok, szakmai irányelvek, módszertani útmutatók, valamint a munkaköri leírás alapján, az MHEK ellátási területéhez tartózó betegek vonatkozásában. Ezen belül fekvő- és járóbetegek vizsgálata, kezelési terv felállítása, kezelések elrendelése. Igény esetén konzílium adása a társosztályok számára.

Illetmény és juttatások:

Az illetmény megállapítására és a béren kívüli juttatásokra első sorban „a honvédelmi alkalmazottak jogállásáról” szóló 2018. évi CXIV. törvény, „a honvédelmi alkalmazottak jogállásával összefüggő kérdésekről” szóló 21/2018. (XII. 28.) HM rendelet, „az egészségügyi tevékenység végzésének egyes kérdéseiről” szóló 2003. évi LXXXIV. törvény, egyéb egészségügyi ágazati jogszabályok, valamint az MHEK Honvédkórház Kollektív Szerződésének rendelkezései irányadóak.

Pályázati feltételek:
  • Általános orvosi egyetemi végzettség
  • Belgyógyász vagy nefrológus szakorvosi szakképesítés vagy a pályázó szakvizsga előtt álló orvos vagy rezidens
  • Szakorvos esetén 1-3 év szakmai gyakorlat
  • Szakorvosjelölt/rezidens esetén szakképzésben való részvétel
  • Magyar állampolgárság, cselekvőképesség, büntetlen előélet
  • Stabil felhasználó szintű IT ismeretek
  • Egészségügyi alkalmasság
  • MOK tagság
  • Érvényes működési engedély
A pályázat elbírálásánál előnyt jelent: Idegen nyelv ismerete

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:
  • Részletes szakmai önéletrajz
  • Motivációs levél
  • 90 napnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány, mely szerint a honvédelmi alkalmazottak jogállásáról szóló 2018. évi CXIV. törvény 12. § (1) bekezdés a)-e) pontjaiban meghatározott feltételeknek megfelel, valamint nem áll foglalkozástól vagy tevékenységtől eltiltás hatálya alatt
  • Nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot az elbírálásban résztvevők megismerhetik.
  • Végzettséget, szakképzettséget igazoló dokumentumok másolatai, melyek eredeti változatát jogviszony létesítés esetén be kell mutatni
  • Érvényes MOK tagság igazolásának másolata
  • Érvényes működési nyilvántartás igazolásának másolata
A pályázat benyújtásának, elbírálásának határideje, a munkakör betöltésének időpontja:

A jelentkezők meghallgatása és a pályázatok elbírálása a betegellátás érdekeire való tekintettel folyamatosan történik, a munkakör az elbírálást követően azonnal betölthető.

A pályázatok benyújtásának módja:
  • Postai úton, a pályázati dokumentáció Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Honvédkórház címére történő megküldésével (1134 Budapest, Róbert Károly körút 44.). Kérjük a borítékon feltüntetni a munkakör megnevezését: belgyógyász/nefrológus szakorvos/szakorvosjelölt/rezidens.
  • Elektronikus úton, a pályázati dokumentáció dr. Konczi Ferenc Pál alezredes osztályvezető (Személyügyi és Munkaügyi Osztály) részére történő megküldésével, az mh.ek.szmo@hm.gov.hu e-mail címre.
A munkakör kapcsán dr. Schneider Károly osztályvezető főorvos nyújt további tájékoztatást a +36 (30) 828 1044 telefonszámon.