WÉK-tréning a Stefánia Palota-Honvéd Kulturális Központban

16 órás Williams Életkészségek (WÉK) Stresszkezelő és Kommunikációs készségfejlesztő tréninget tartottak az Egészségfejlesztési Osztály okleveles facilitátorai (Dr. Sótér Andrea alezredes és Hornyák Beatrix őrnagy) a HM és MH hivatásos-, szerződéses katonai és polgári állománya részére 2017. április 21- május 12. között péntek délutánonként, két csoportban 10-10 fő részvételével. A tréning az intraneten keresztül került meghirdetésre és a nagy érdeklődésre való tekintettel a csoportok létszáma két nap alatt betelt.

A nemzetközi jogvédelem alatt álló program során az érdeklődők olyan készségeket sajátíthattak el, melyek segítenek a mindennapi feszültségek, stresszhelyzetek kezelésében és csökkentésében, az önismeret fejlesztésében, az önbizalom növelésében és az emberi kapcsolatok harmonikussá tételében. Az elméleti tudás bővítésén túlmenően saját élmény jelleggel tréninggyakorlatok segítették a készségek elsajátítását. A program eredményességét igazolja, hogy a résztvevők tréninggel kapcsolatos elvárásai az értékelőlapok tanulsága szerint teljes mértékben teljesültek. A jelentős mértékű túljelentkezés miatt a tréning várhatóan megrendezésre kerül még az idei évben.