Úszó Erődben az Egészségügyi Központ

Dr. Orosz Zoltán altábornagy, Honvéd Vezérkar főnökhelyettes vezetésével az Úszó Erőd közel 250 fővel teljesítette a 35. Lidl Balaton-átúszást Révfülöp és Balatonboglár között, július 9-én.

Idén a 16. Úszó Erődben díjazásban részesült a legnagyobb létszámú csapattal nevező MH Egészségügyi Központ, az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred és a MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár úszócsapata, valamint a legfiatalabb 11 éves, és a legidősebb, 70 éves induló is. A díjazottak részére a Honvédelmi Minisztérium által adományozott kupát Dr. Orosz Zoltán altábornagy, MH EK Egészségfejlesztési Osztály által összeállított ajándékcsomagokat Dr. Eleki Zoltán ezredes (MH HKNYP) és Dr. Sótér Andrea alezredes (MH EK) adták át.

Az érdeklődők tudásuk felmérése után személyes konzultáció keretében az egészséges életmóddal kapcsolatban is kaptak tájékoztatást az MH Egészségügyi Központ szakembereitől, az erre a célra felállított sátorban.