Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

Újabb vállalatokhoz érkeztek Honvédelmi Irányító Törzsek a lakosság biztonságos élelmiszer- és gyógyszerellátása érdekében

2020. április 20., hétfő 7:56

Múlt héten tizeneggyel nőtt azon vállalatok száma, ahol a Honvédelmi Irányító Törzsek segítik a zavartalan és biztonságos működést a magyar lakosság biztonságos élelmiszer- és gyógyszerellátása érdekében. Így már összesen 104 vállalat működését segítik Honvédelmi Irányító Törzsek.

A koronavírus-járvány elleni intézkedések részeként Orbán Viktor miniszterelnök március 13-án tíz akciócsoport megalakulását jelentette be. Ezek közül az egyik legfontosabb a Benkő Tibor honvédelmi miniszter által vezetett Létfontosságú Magyar Vállalatok Biztonságáért Felelős Akciócsoport, amelynek feladata, hogy azonosítsa az ország működése szempontjából elengedhetetlen, létfontosságú szolgáltató és gyártókapacitásokat, vállalatokat, és Honvédelmi Irányító Törzsek segítségével biztosítsa, koordinálja, garantálja azok zavartalan működését.

A Létfontosságú Magyar Vállalatok Biztonságáért Felelős Akciócsoport döntése nyomán az alábbi, újonnan bevont cégek az élelmiszer-, valamint a gyógyszeripar maghatározó szereplői:

• SCHOTT Hungary Gyógyszeripari Üvegtermék Gyártó Korlátolt Felelősségű Társaság• MASTER GOOD Termelő és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság• Kecskeméti Konzervgyártó és Kereskedelmi Kft. • Júlia-Malom Élelmiszeripari és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság• Gyermelyi Holding Zrt. • Hungary – Meat Élelmiszeripari Termelő Szolgáltató és Kereskedelmi Kft. • Hungrana Keményítő és Izocukorgyártó és Forgalmazó Kft. • KALL Ingredients Kereskedelmi Kft. • Győri Szeszgyár és Finomító Zrt. • Pannonia Bio Zrt. • Kartonpack Dobozipari Nyrt.

A Honvédelmi Irányító Törzsek továbbra sem veszik át az érintett vállalatok irányítását. Azért vesznek részt a vállalatok életében, hogy biztosítsák azok folyamatos működését, az ország lakóinak ellátásbiztonságát. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy gördülékeny és sikeres az együttműködés az irányító törzsek és az eddig bevont cégek között.

Dobai Lajos, a Pannonia Bio Zrt.gazdasági igazgatója elmondta: a Tolna megyei Dunaföldváron található finomító üzem évente 1,3 millió tonna magyar termelésű takarmánykukorica feldolgozásával több mint 500 millió liter tisztaságú bioetanolt termel. Ezt általában az üzemanyaghoz keverik, a járványügyi helyzetben viszont – az alkohol fertőtlenítő hatását kihasználva – a cég alkalmas arra, hogy rászoruló intézményeket fertőtlenítőszerrel lásson el. Hozzátette: a tárgyaláson a felek megkeresték azokat a pontokat, ahol együtt tudnak működni, valamint megvitatták azokat a feltételeket, amelyek szükségesek ahhoz, hogy a gyár folyamatosan tudjon működni.

Forrás: honvedelem.hu