Lakossági felhívás

2021. febr. 15. 14:10:40

Látogatási tilalom az MH EK összes telephelyén 2021. november 1-jétől visszavonásig!

COVID-19 vonal hozzátartozók részére

2021. nov. 17. 16:07:01

COVID-19 információs vonalak kerültek kialakításra az MH Egészségügyi Központban ápolt, koronavírussal fertőzött betegek hozzátartozóinak tájékoztatása érdekében. Kérjük, hogy a pontos információk megismerése miatt kattintsanak a "Részletek" gombra.

Újabb elismerés a Honvédkórháznak

Az Országos Vérellátó Szolgálat idén is átadta az "Életet adományozó Kórház Díj"-at, a Magyar Kórházszövetség XXIX. Kongresszusán, Siófokon, 2017. április 28-án.

A nyilvános elismerés figyelemfelhívás a szervadományozás fontosságára, továbbá az intézet ezúton fejezi ki köszönetét a potenciális szervdonorokat jelentő és ellátó valamennyi intézménynek. 2017-ben is az a három kórház kapja a díjat, ahol 2016. évben a legnagyobb mértékben emelkedett a megvalósult szervdonációk száma az azt megelőző évhez képest.

Fentiek alapján a három kitüntetett intézmény:

Magyar Honvédség Egészségügyi Központ, Honvédkórház (14 megvalósult donáció 2016-ban, tehát kilenccel több donáció a megelőző évhez képest)
Szabolcs-Szatmár Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Jósa András Oktatókórház (11 megvalósult donáció 2016-ban, tehát héttel több donáció a megelőző évhez képest)
Országos Klinikai Idegtudományi Intézet (17 megvalósult donáció 2016-ban, tehát héttel több donáció a megelőző évhez képest)

2016-ban 39 kórházban összesen 182 alkalommal távolítottak el szervet elhunyt donorból transzplantációs céllal. Az év során 505 életmentő, vagy életminőség-javító szervátültetés történt Magyarországon.

Forrás: ovsz.hu

Legfrissebb hírek