ÚJ IDŐSZÁMÍTÁS A HONVÉDKÓRHÁZ TÖRTÉNETÉBEN

2011. november 15-től a Magyar Honvédség szervezeti elemei racionalizálása, a katona-egészségügy egységének megteremtése érdekében a Honvédkórház-Állami Egészségügyi Központ és az MH Dr. Radó György Honvéd Egészségügyi Központ integrációja révén létrejött a Magyar Honvédség Honvédkórháza, mely egyedülállóan öleli fel az összes katona-egészségügyi képességet, a prevenciótól a definitív, a sürgősségitől a krónikus betegellátásig. E kiváló egészségügyi komplexum speciális feladatai ellátása mellett változatlanul fontos szerepet tölt be a magyarországi egészségügyi ellátásban. Az immár hadrendi elemként, a Magyar Honvédség Honvéd Vezérkar Főnöke alárendeltségében működő szervezet élén Dr. Schandl László Ph.D., címzetes egyetemi tanár, orvos dandártábornok, parancsnok áll, aki egyben az MH egészségügyi szolgálatfőnöke. Jelentősen bővül az ellátási paletta, hiszen a jövőben a Magyar Honvédség egészére kiterjedő egészségügyi szakfeladatok is a Honvédkórházra hárulnak, mint például hatósági feladatok, vagy a repülőorvosi alkalmasságvizsgáló és kutató, a speciális kutatás-fejlesztési és egészségügyi haderővédelmi tevékenységek ellátása. Az integráció eredményeként a kórház korábbi, közel háromezer fős dolgozói létszáma több mint 400 fővel növekedett. Új, elsősorban a kifejezetten speciális katona-egészségügyi feladatokat ellátó szervezeti egységek és elemek jelentek meg a struktúrában. Az intézet vezető-irányító szerve a parancsnokság. Hétről 11-re nőtt a telephelyek száma. Jelenleg a szervezési időszak izgalmas hetei zajlanak, miközben a betegellátás töretlen intenzitással, zavartalanul folyik, és a kórház készül a jövő év nagy kihívására, a nagytérségi egészségügyi feladatok példamutató ellátására.