Tudományos publikáció

2020. március 04-én jelent meg az első COVID-19 eset Magyarországon, majd március 15-én vesztette életét az első koronavírussal fertőzött beteg.

A haláleset pillanatában nem állt rendelkezésre olyan központi, részletes szabályozás, amely tisztázta volna a szükséges óvintézkedések körét. A szakértőink a cikkben a COVID-19 kezelésében résztvevő egészségügyi dolgozók, valamint a potenciálisan érintett patológiai osztályok számára kivitelezhető, az ellátó személyek biztonságát növelő javaslatokat, ajánlásokat fogalmaznak meg.
https: //akjournals.com/view/journals/650/161/17/article-p713. xml? rskey=AdLDxD&result=4&fbclid=IwAR2pltvQctQmgGaDdnmro5quPE3r809eua-PGhwCBwng7PDX4OvvsiEAa7E