Tisztújító közgyűlést tartott a Magyar Katonai- és Katasztrófaorvostani Társaság

2019. május 2., csütörtök 15:33

A Magyar Katonai- és Katasztrófaorvostani Társaság 2019. április 17.-én tartotta tudományos ülését és közgyűlését.

A tudományos ülés programja illeszkedett a 120 éves Honvédkórház emlékév eseményeihez, kiemelve a 130 éves Honvédorvos folyóirat történetét, melyről Pogányné Dr. Rózsa Gabriella az MH EK Tudományos Könyvtár vezetője tartott részletes, érdekfeszítő történeti áttekintést.

Prof. Dr. Grósz Andor nyugállományú orvos dandártábornok előadásában a Honvédorvos folyóiratot a katonaorvos szemével vizsgálta, megemlékezve a folyóirat történetében kiemelt szerepet játszó katonaorvosokról, hatásukról a szemléletváltásban, fejlődésben.
MH EK Katonai- és Kórélettani Labor osztályvezetője, Dr. Fent János a modern kor kihívásait villantotta fel a hallgatóság előtt „A nanorészecskék katonaorvosi vonatkozásai” című előadásával.

A tudományos ülést követően – az MKKOT Alapszabálya értelmében – tisztújító közgyűlésre került sor. A közgyűlés megismerte és elfogadta a társaság addigi elnökének, Dr. Németh András nyugállományú orvos dandártábornoknak a beszámolóját, a Felügyelő Bizottság jelentését és a könyvvizsgálói jelentést.

Ezt követően került sor a Társaság Elnökségének és Felügyelő Bizottságának megválasztására.

A Közgyűlés határozata értelmében a 2019–2023 időszakban a Magyar Katonai és Katasztrófaorvostani Társaság
elnöke:
Dr. Kopcsó István orvos dandártábornok