Tábornokokat nevezett ki a köztársasági elnök

Négy honvéd ezredest nevezett ki dandártábornokká Áder János köztársasági elnök március 10-én, pénteken a Sándor Palota tükörtermében, köztük Dr. Tamás Róbertet az MH Egészségügyi Központ orvos igazgatóját.

Az államfő egy pénzügyőr dandártábornok és egy rendőr ezredes kinevezése mellett – a honvédelmi miniszter előterjesztésére – dandártábornokká nevezte ki Myszoglád Róbert Károly ezredest, a Honvéd Vezérkar Vezérkari Titkárság titkárságvezetőjét, dr. Tamás Róbert orvos ezredest, az MH Egészségügyi Központ Honvédkórház orvos igazgatóját, Simon Attila János ezredest, a Honvédelmi Minisztérium Miniszteri Kabinet kabinetfőnökét és Kajári Ferenc ezredest, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat igazgatóját.

Az ünnepélyes kinevezésen a dandártábornokok mellett jelen voltak szeretteik, valamint az elöljárók, dr. Simicskó István honvédelmi miniszter és dr. Benkő Tibor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnök.

Fotó: Dévényi Veronika
Forrás: honvedelem.hu