Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

Szűrővizsgálatok, bőrgyógyászati konzultáció és dietetikai tanácsadás a Stefánia Családi Egészségnapon

2016. április 22., péntek 13:20

2016. április 17-én a Honvéd Kulturális Központban immár hagyományosan került megrendezésre a Stefánia Családi Egészségnap, melyen a MH Egészségügyi Központ szakemberei szűrővizsgálatot, bőrgyógyászati konzultációt és dietetikai tanácsadást végeztek.

A jelenlévők vércukorszint-, koleszterinszint-, vérnyomásmérésen vehettek részt, valamint a testösszetétel mérésen belül részletes felvilágosítást kaptak a BMI, izomszázalék, testzsír százalék és viscerális zsírszint értékekről is. Mindezek mellett az érdeklődők anyajegyvizsgálaton és a napsugárzás okozta káros hatásának megelőzéséről, valamint az egészségtudatos táplálkozás, a divatos diéták veszélyeiről és az anyagcsere betegségek kialakulásának megelőzéséről kaphattak felvilágosítást. Továbbá az egészséges életmóddal és a szenvedélybetegségekkel kapcsolatos totókat tölthettek ki, személyes konzultáció keretében segítséget kapva az egészségtudatos magatartás kialakítására, valamint az életmódjukból adódó rizikótényezők hatásainak csökkentésére. A rendezvény fő célja a prevenció és a tudatos életmód fontosságára való felhívás volt, melyet népszerű családi programok egészítettek ki. Az eseményt megnyitásáról és a jó hangulat megteremtéséről a MH BHD Budapest Helyőrség Zenekara gondoskodott.