Svéd látogatók

2014. szeptember 25., csütörtök 11:37

Svéd háziorvosokból álló csoport érkezett szeptember 19-én a Magyar Honvédség Egészségügyi Központba.

Előadás és beszélgetés keretében ismerkedett meg a csoport az MH Egészségügyi Központ működésével, szervezeti felépítésével és feladatrendszerével. Nagy érdeklődéssel fogadták a kórház infrastruktúráját és igényjogosultsági körének összetételét, miszerint nem csak a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség állományának tagjai, hanem azok hozzátartozói, illetve a MÁV és a Belügyminisztérium dolgozói, valamint azok családtagjai is igénybe vehetik a kórházi ellátást. Meglepődve tapasztalták, hogy az MH EK területi ellátottsága Budapesten kívül, Észak- Magyarországra is kiterjed.

A kötetlen beszélgetést követően látogatást tettek az intézet Sürgősségi Betegellátó Centrumában és az Intenzív osztályon.