Lakossági felhívás

2021. febr. 15. 14:10:40

Látogatási tilalom az MH EK összes telephelyén 2021. november 1-jétől visszavonásig!

COVID-19 vonal hozzátartozók részére

2021. nov. 17. 16:07:01

COVID-19 információs vonalak kerültek kialakításra az MH Egészségügyi Központban ápolt, koronavírussal fertőzött betegek hozzátartozóinak tájékoztatása érdekében. Kérjük, hogy a pontos információk megismerése miatt kattintsanak a "Részletek" gombra.

Segítség a Szent László Kórháznak

A járványügyi veszélyhelyzetre való tekintettel, március 23-24. között a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ szakállománya, kiegészülve debreceni, hódmezővásárhelyi és szolnoki katonákkal - a Szent László Kórház megsegítése céljából - telepítette a Role -1 típusú tábori sátorrendszert.

A 24 óra leforgása alatt – az intézmény udvarán – felállított tábori kórház képes a kórház egészségügyi technológiáinak adaptálására. A sátorrendszer szállítását és telepítését felügyelő Bánsági László ezredes, az MH Egészségügyi Központ Egészségügyi Felkészítő és Továbbképző Intézet intézetvezetője elmondta, hogy a sátorkészlet bontása után a tábori kórház elemeit tehergépkocsikra rakták, majd végrehajtották a szállítást a Szent László Kórház kijelölt területére. Az ezredes hozzátette, hogy a szállítást és telepítést végrehajtó katonák a sátorkészlet üzemeltetésére és fenntartására is kiképzett szakállomány tagjai.

A Magyar Honvédség egészségügyi állománya a Honvédkórház, valamint az alakulatoknál szolgálatot teljesítő szakemberek munkájával jelentős szerepet vállal a járványügyi feladatrendszerből.

A Szent László Kórház kisegítése miatt telepített sátorrendszerrel kapcsolatban dr. Kopcsó István orvos dandártábornok, az MH Egészségügyi főnöke hangsúlyozta, hogy egy olyan modern sátorrendszert állítottak fel, mely rugalmasan alakítható a feladatellátáshoz szabva. A dandártábornok elmondta, hogy jelenleg olyan konfigurációban építik fel, ami a leghatékonyabb módon szolgálja a járvány elleni védekezést.

Kiemelte, hogy a járvány jelenlegi fázisában a sátor nagyon jól használható triázsra, betegek előosztályozására. Ez a rendszer lehetővé teszi, hogy a betegek a lehető legrövidebb időn belül kerüljenek az ellátásuk szempontjából legoptimálisabbnak számító helyre. A telepített sátorrendszer 101 km/óra szél elleni ellenálló képességgel rendelkezik, hűtő-fűtő rendszere pedig az üzembe helyezése után 10 perccel már biztosítja a megfelelő munkafeltételeket.

Forrás: honvedelem.hu

Legfrissebb hírek