Nyílt Nap a 165 éves Hadikikötőben

A régi kapcsolatot ápolva, az MH EK Egészségfejlesztési Osztály július 27-én a MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred nyílt napján is megjelent prevenciós programjával.

A magyar folyami hadihajózás tiszteletére rendezett színes rendezvények idén is, a forróság és a hőségriasztás ellenére sok látogatót vonzottak. A megemlékezés, a koszorúzás, a légvédelmi díszlövés, a sétahajózás, a katonai közelharc és tűzszerészkutya bemutató mellett is nagy volt az érdeklődés a MH EK szűrővizsgálati sátránál. Kicsik és nagyok, nők és férfiak tesztelték tudásukat egészségükkel kapcsolatosan, a türelmesebb látogatók a sorban állás után a vércukor- és koleszterin szintjüket, valamint a vérnyomásukat is ellenőriztethették. Kevesen emlékeznek már rá, de a Flottila volt az első alakulat a Magyar Honvédségben, ahol 1994-ben elindult az Egészségesebb laktanyákért program, és ez a jó szakmai kapcsolat a mai napig is tart.