Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

Nemzetközi hadiipari kiállításon vesz részt a Mobil Biológiai Laboratórium Komplexum

2016. október 19., szerda 15:28

Bemutatkozik a Mobil Biológiai Laboratórium Komplexum a Future Forces Forum nemzetközi hadiipari kiállításon, október 19-21. között Prágában.

A hadiipari bemutatón a HM EI Zrt. által fejlesztett Mobil Biológiai Laboratórium Komplexumot az MH Egészségügyi Központ szakemberei mutatják be. A konténer nagy mobilitású, műveleti területen is használható biológiai laboratóriumok új generációs változata, amely különböző fertőző ágensek gyors és nagy érzékenységű kimutatására alkalmazható eszköz. Emellett hatékonyan használható a civil szférában, a biovédelem, a járványügy és a katasztrófavédelem területén is. A veszélyforrás közelébe telepíthető diagnosztikai képességnek különösen a gyors reagálást igénylő események esetén van létjogosultsága, mivel elősegíti a gyors döntéshozatali folyamatot és lehetővé teszi a megfelelő ellenintézkedések időbeni megtételét.
A kiállítással egyidejűleg több konferencia – például World CBRN and Medical Congress, Future Soldier Systems Conference, CBRN Workshop, Medical Workshop, Military Advanced Robotic System Conference, Logistics Capability Workshop – is zajlik Prágában.