Német Vezérkari Tanfolyam résztvevői ismerkedtek az MH Egészségügyi Központ képességeivel

A NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központ vendégeként hazánkba érkező Német Vezérkari Tanfolyam résztvevői számára prezentálta képességeit és adottságait az MH Egészségügyi Központ 2015. 03. 26-án.

A Német Vezérkari Tanfolyam résztvevőit Wéber Levente ezredes, az MH Egészségügyi Központ Parancsnoki irodavezetője fogadta és Dr. Fazekas László ezredes, a NATO KEKK törzsfőnökének megtisztelő jelenléte mellett bemutatta az intézmény történetét, feladatrendszerét, felépítését és sajátosságait. A program következő részében, a helikopter leszállóhelyen, a kilátás mellett a „heliport” fontosságát és működésének jellegzetességeit ismertette Varga Lajos alezredes. A gyógyító terület bemutatása során, Dr. Várhelyi Levente alezredes az egy éve átadott Klinikai Demonstrációs Egységben az oktatási tevékenységet, a Sürgősségi Betegellátó Centrumban pedig a napi feladatok és az ehhez kapcsolódó ellátási rendszer gyakorlati működését emelte ki, amit nagy érdeklődéssel fogadtak a jelenlévők. A kellemes hangulatban lezajlott program végén a jó szakmai kapcsolat ápolásának ígéretével mindkét fél köszönetét fejezte ki a részvétel lehetőségéért.