Hozzátartozók tájékoztatása telefonon történő információkéréshez

2020. dec. 28. 14:02:59

Tájékoztatjuk betegeinket és hozzátartozóikat, hogy a járványhelyzet miatt elrendelt teljes körű látogatási tilalomra való tekintettel, intézményünk megkönnyíti a cselekvőképes állapotban felvett, COVID osztályon fekvő betegek hozzátartozói részére az egészségügyi ellátásában részesülő beteg állapotáról történő telefonos tájékozódást.

A látogatási tilalom új szabályai

2021. febr. 2. 12:22:54

A járványügyi adatok alapján, a koronavírus okozta nemzetközi közegészségügyi-járványügyi helyzet miatt 2020. december 8-tól visszavonásig az alábbi részletszabályok mellett van érvényben a látogatási tilalom az intézmény valamennyi fekvő-beteg ellátó osztályán és bentlakásos szolgáltatást nyújtó telephelyein.

Csomagátadás a látogatási tilalom idején

2021. márc. 7. 16:52:25

A jelenleg érvényben lévő látogatási tilalom alatt a bent fekvő betegeink saját biztonságuk érdekében nem találkozhatnak hozzátartozóikkal, de fontosnak tartjuk, hogy itt tartózkodásuk ideje alatt is megkaphassák szükséges csomagjaikat szeretteiktől.

NATO Emergency Management of Battlefield Injuries Tanfolyam

2016. március 17., csütörtök 14:39

2016. március 7 – 11. között Budapesten került megrendezésre az EMBI Tanfolyam 12 nemzet (AZE, BIH, CAN, CZE, DZA, DEU, FIN, HUN, HRV, ITA, TUN, UKR) 46 képviselőjének részvételével. A harctéri sérülések ellátásának tapasztalatiról szóló és a legmodernebb eljárásokat bemutató képzést a NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központ és a francia École du Val-de-Grâce közösen szervezte.

A tanfolyamnak a European Police College (CEPOL) adott otthont, a gyakorlati foglalkozások az MH Egészségügyi Központ, Honvédkórházban kerültek levezetésre.
Az előadásokat tapasztalt, nemzetközileg elismert külföldi oktatók tartották, a gyakorlati foglalkozásokat a Honvédkórház és a Pécsi Tudományegyetem szakemberei vezették.
A kurzus fő témája idén a tömeges sérültellátás kórházi szervezése, a kórházon belüli TRIAGE volt.

Dr. Vekszler Péter ezredes
NATO KEKK Kiképzési Osztály