Nagyobb káreset nélkül

A Honvédkórház szolgálatban lévő munkatársainak gyors és határozott közbelépésének köszönhetően sikerült péntek este megakadályozni egy tűzesetet, amelyet a Sürgősségi Centrumba szállított beteg okozott.

Az ittas állapotban lévő férfi az egyik vizsgálóban gyújtott meg egy matracot. Mire a tűzoltók a helyszínre értek, a kórház dolgozói eloltották a tüzet, az ott várakozó betegeket pedig biztonságos helyre kísérték. A katasztrófavédelem szakemberei az épületrészt átszellőztették, így a betegellátás rövid időn belül helyreállt. Az eset során személyi sérülés nem történt. A gyújtogató férfi ellen büntetőeljárás indult, őt a rendőrség őrizetbe vette.