Migrációs ellátásban nyújtottak segítséget a Honvédkórház dolgozói

2015. július 27., hétfő 10:41

A Honvédkórház dolgozóiból is álló AMS Speciális Mentési Csoport a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitánysággal együttműködve segített az egészségügyi ellátásra és szűrővizsgálatokra szoruló migránsok támogatásában Szegeden és a környező határterületeken 2015. július 11-e és 20-a között.

Az AMS Speciális Mentési Csoport, melynek néhány tagja a Honvédkórház munkatársa a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitánysággal együttműködve korábban többször is segített a Szeged mellett lévő tanyákon élőknek.

A legutóbbi feladatuk során azonban minden szakmai tapasztalatukra szükség volt, hiszen a déli határon megjelenő menekültek egészségügyi ellátásához kérte segítségül őket a megyei rendfenntartó szervezet.
A mentési csoportnak rengeteg beteget kellett ellátnia, ami abból adódott, hogy a menekültek sokat gyalogoltak, ezért gyakran kritikus egészségügyi állapotban érkeztek Magyarországra.
A legtöbb esetben végtagsérülés, kiszáradtság, kimerülés okozta panaszokat láttak el a csoport tagjai, de egy másfél éves kisgyermeket újra is kellett éleszteniük. A nagy melegre való tekintettel a Speciális Mentési Csoport ügyeletet is tartott a határmentén, ahol a Rendőr-főkapitánysággal közösen vizet is osztottak.

A csoport szakemberei erejükön felül, napi 20 órát dolgoztak, annak érdekében, hogy minden ellátásra szoruló időben megkaphassa az egészségügyi segítséget.
Fotó: AMS/Facebook

Ursinyi Krisztián – interjú M1 M ESTE – AMS mentők 28. perctől