Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

Migrációs ellátásban nyújtottak segítséget a Honvédkórház dolgozói

2015. július 27., hétfő 10:41

A Honvédkórház dolgozóiból is álló AMS Speciális Mentési Csoport a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitánysággal együttműködve segített az egészségügyi ellátásra és szűrővizsgálatokra szoruló migránsok támogatásában Szegeden és a környező határterületeken 2015. július 11-e és 20-a között.

Az AMS Speciális Mentési Csoport, melynek néhány tagja a Honvédkórház munkatársa a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitánysággal együttműködve korábban többször is segített a Szeged mellett lévő tanyákon élőknek.

A legutóbbi feladatuk során azonban minden szakmai tapasztalatukra szükség volt, hiszen a déli határon megjelenő menekültek egészségügyi ellátásához kérte segítségül őket a megyei rendfenntartó szervezet.
A mentési csoportnak rengeteg beteget kellett ellátnia, ami abból adódott, hogy a menekültek sokat gyalogoltak, ezért gyakran kritikus egészségügyi állapotban érkeztek Magyarországra.
A legtöbb esetben végtagsérülés, kiszáradtság, kimerülés okozta panaszokat láttak el a csoport tagjai, de egy másfél éves kisgyermeket újra is kellett éleszteniük. A nagy melegre való tekintettel a Speciális Mentési Csoport ügyeletet is tartott a határmentén, ahol a Rendőr-főkapitánysággal közösen vizet is osztottak.

A csoport szakemberei erejükön felül, napi 20 órát dolgoztak, annak érdekében, hogy minden ellátásra szoruló időben megkaphassa az egészségügyi segítséget.
Fotó: AMS/Facebook

Ursinyi Krisztián – interjú M1 M ESTE – AMS mentők 28. perctől