MH Drogprevenciós Bizottsági ülés

A Magyar Honvédség Drogprevenciós Bizottság vezetője, Szabó István vezérőrnagy 2014. május 9-re hívta össze a honvédségen belüli kábítószer fogyasztás megelőzése érdekében az 1999-ben létrehozott Bizottságot, melynek fő feladata a szervezeti átalakulások után a működési alapdokumentumok elfogadása, és a jogszabályban kijelölt katonai szervezetektől delegált új tagok bemutatkozása is volt.

A bizottsági ülés napirendi pontjai között többek között szerepelt az MH alakulatainál kábítószer bűncselekmény elkövetésével kapcsolatba hozható cselekmények, magatartásformák, főbb elkövetési módozatok aktuális tendenciáinak megvitatása, a fegyelmi helyzet értékelése valamint a kábítószervizsgáló laboratórium által végzett designer drogok ill.prekurzoraik kimutatására szolgáló legújabb metodikák bemutatása volt.

Ez utóbbi a zéró tolerancia elvének fenntartására érdekében végzi az MH alakulataitól beérkező minták hatósági vizsgálatát. A tavalyi évben elvégzett 11431 vizsgálatból 99,86 %-a negatív eredménnyel zárult, köszönhetően a 15 éve jól működő, többlépcsős, komplex kábítószer szűrővizsgálati rendszernek és az ezzel párhuzamosan, az MH alakulatainál zajló drogprevenciós tevékenységnekA Bizottság a 2012–2013 években elvégzett munkáról az MH ÖHP és az MH BHD Drogprevenciós Regionális Albizottságainak vezetői beszámoló jelentését elfogadta.

A Magyar Honvédség Drogprevenciós Stratégiája (2014–2020) és a Bizottsági tagok névsora a Honvédelmi Közlönyben fog hivatalosan megjelenni, mely után a MH Drogprevenciós Akciótervének (2014–2016) kidolgozása és az érvényben lévő szabályzók átdolgozása következik.

(Sótér Andrea alezredes, az MH DB Operatív Csoport titkára)