Megkezdődött az új ágymatracok cseréje az MH EK Szanatórium utcai telephelyén

2019. január 22., kedd 17:07

Korszerű, prevenciós ágymatracokon gyógyulhatnak a betegek 2019 januárjától az MH Egészségügyi Központ (MH EK) III. számú, Szanatórium utcai telephelyén, Budapesten.

A matracok szállítása két részletben zajlott le még 2018 decemberében a Szanatórium utcai telephelyre, amely az MH EK harmadik legnagyobb intézete. A telephelyen meglévő ágyak kétharmadán, összesen 175 db fekvőhelyen kezdték meg a matracok cseréjét 2019. január 21-én. A beszerzés teljes mértékben – a felelősségteljes gazdálkodásnak köszönhetően – az MH EK saját költségvetéséből történt és várható a telephely más fekvőbeteg osztályain is a matraccsere. A matracok a Krónikus Utókezelő Osztályokon kapnak helyet. A cserét az indokolta, hogy a régi matracok már elhasználódtak, és az újak már korszerűek, valamint megakadályozzák a nyomási fekély kialakulását.
A betegek folyamatosan veszik igénybe az új, cserélhető huzattal ellátott matracokat. Az intézetben dolgozók ezúton is köszönik az intézmény vezetőségének, hogy a beszerzésre lehetőséget biztosítottak, ezzel is emelve a betegellátás színvonalát.