Lakossági felhívás

2021. febr. 15. 14:10:40

Látogatási tilalom az MH EK összes telephelyén 2021. november 1-jétől visszavonásig!

COVID-19 vonal hozzátartozók részére

2021. nov. 17. 16:07:01

COVID-19 információs vonalak kerültek kialakításra az MH Egészségügyi Központban ápolt, koronavírussal fertőzött betegek hozzátartozóinak tájékoztatása érdekében. Kérjük, hogy a pontos információk megismerése miatt kattintsanak a "Részletek" gombra.

Meggyújtottuk a 2. gyertyát

Szerző: MH Egészségügyi Központ | Fotó: MH Egészségügyi Központ |

Dr. Muzsay Ildikó ezredes, az MH Egészségügyi Központ parancsnokhelyettese meggyújtotta az adventi koszorúnk második gyertyáját.

Ahogyan az első gyertyáé, úgy a második színe is a lila, vagyis az advent liturgikus színe, jelentése mégis eltérő az elsőétől. Ez a gyertya  a reményt szimbolizálja.

A székhely, valamint a Podmaniczky utcai telephely mellett a Szanatórium utcai telephelyen is meggyújtották a második gyertyát. A gyertyagyújtás mellett, sajnos egy szomorú vonatkozása is volt az ünnepi szentmisének:  hosszan tartó, súlyos betegség következtében 2021. november 12-én elhunyt Dr. Fábrics Zoltán a Krónikus Utókezelő Osztály részlegvezető főorvosa. A szentmisén megemlékeztek a kollégák Fábrics doktorról, aki 2007 óta volt a telephely nélkülözhetetlen  munkatársa.

Címkék
20211126_070908_1200