Lakossági felhívás

2021. febr. 15. 14:10:40

Látogatási tilalom az MH EK összes telephelyén 2021. november 1-jétől visszavonásig!

COVID-19 vonal hozzátartozók részére

2021. nov. 17. 16:07:01

COVID-19 információs vonalak kerültek kialakításra az MH Egészségügyi Központban ápolt, koronavírussal fertőzött betegek hozzátartozóinak tájékoztatása érdekében. Kérjük, hogy a pontos információk megismerése miatt kattintsanak a "Részletek" gombra.

Lövészet és menetgyakorlat

Az MH Egészségügyi Központ, mint a Magyar Honvédség egyik hadrendi eleme végrehajtotta a 2014-ben előírt menet- és lőgyakorlatát.

A központ hivatásos és szerződéses katonái, közel 500 fővel vettek részt a menetgyakorlattal egybekötött lövészetén. Az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár püspökszilágyi gyakorló és lőterén a kiképzés „bemelegítéseként”, a lő-előkészítő foglalkozások során az állomány begyakorolta, azt követően pedig végrehajtotta az 1. számú gépkarabély és 1. sz.pisztoly lőgyakorlatokat.

A lövészetet, 6 kilométeres menetgyakorlat követett, 76 méteres szintkülönbségű terepen. A leggyorsabban célba érkező 39 percen belül teljesítette a távot.

A résztvevők összességében jó eredményt értek el.
Az MH EK-ban – tevékenységi köréből adódóan – a gyógyító oldalon, illetve a honvéd egészségügy szervezésében dolgozók zöme nem rendelkezik kellő rutinnal a gépkarabély és pisztoly használatában, de a gyakorlatvezetők szerint a felkészítettségük szintjében határozott fejlődés tapasztalható.

Legfrissebb hírek
    Honvédkórházért Közhasznú Alapítvány