Lövészet és menetgyakorlat

2014. április 10., csütörtök 9:58

Az MH Egészségügyi Központ, mint a Magyar Honvédség egyik hadrendi eleme végrehajtotta a 2014-ben előírt menet- és lőgyakorlatát.

A központ hivatásos és szerződéses katonái, közel 500 fővel vettek részt a menetgyakorlattal egybekötött lövészetén. Az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár püspökszilágyi gyakorló és lőterén a kiképzés „bemelegítéseként”, a lő-előkészítő foglalkozások során az állomány begyakorolta, azt követően pedig végrehajtotta az 1. számú gépkarabély és 1. sz.pisztoly lőgyakorlatokat.

A lövészetet, 6 kilométeres menetgyakorlat követett, 76 méteres szintkülönbségű terepen. A leggyorsabban célba érkező 39 percen belül teljesítette a távot.

A résztvevők összességében jó eredményt értek el.
Az MH EK-ban – tevékenységi köréből adódóan – a gyógyító oldalon, illetve a honvéd egészségügy szervezésében dolgozók zöme nem rendelkezik kellő rutinnal a gépkarabély és pisztoly használatában, de a gyakorlatvezetők szerint a felkészítettségük szintjében határozott fejlődés tapasztalható.