Lengyelországi gyakorlaton a Mobil Biológiai Laboratórium

Lengyelországi Orzyszban található Szárazföldi Erők Kiképző Központ (Land Forces Field Training Centre - ORZYSZ) kiképzőbázison gyakorlatozik a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Mobil Biológiai Laboratóriuma (MBL). Az MBL magyar felajánlásként része a NATO Azonnali Reagáló Erők (NRF) 2020-as váltásának.

1609151904
A DRAGON-2019 nemzetközi feladat során lehetőség nyílik szakmai egyeztetésekre, mintavételezési és laboratóriumi feladatok elvégzésére, illetve valós harcanyaggal történő, műveleti szituációk végrehajtására is. A gyakorlat biztosítja annak a minősítésnek a megszerzését is, amellyel a labor a jövőben is tagja lehet a NATO NRF váltásnak.

1609151905