Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

Négyesikrek a HM ÁEK-ben

Szerző: MH Egészségügyi Központ |  2008. november 11., kedd 8:57

Mindig nagy öröm a család életében, ha gyermek születik. Na de hogy egyszerre négy! Ez történt 2008. november 11-én az ÁEK szülészetén.

Az ikrek sorrendben:Bernadett (1660g), Bertalan (1490g), Gábor (1400g), Péter (1240g).

Mesterséges úton fogantak, a terhesség elsõ heteitõl fokozott figyelemben részesült az édesanya. A szülész orvosok és újszülött-gyógyászok folyamatosan egyeztették az ilyenkor szükséges teendõket. A terhesség 26. és 28. hetében kezelés történt, hogy a koraszülöttek tüdeje érettebb legyen, és í­gy megszületésüket követõen nagyobb eséllyel vágjanak neki az életnek. Így is lett! A 32. terhességi héten (a normál terhesség 40 hétig tart) tervezett császármetszés történt, és négy perc alatt világra segí­tették a négy pici koraszülöttet. A szülõszobai ellátást követõen a Perinatális Intenzí­v Centrumba (intenzí­v koraszülött részleg) kerültek, ahol minimális légzéstámogatást követõen gyorsan hozzászoktak a méhen kí­vüli élethez. Jelenleg egy hetesek, nagyon jól érzik magukat, édesanyjuk szoptatja õket, és alig várják, hogy néhány hét múlva megmutassák magukat otthoni két testvérüknek is.