Dicsőség a hősöknek

Szerző: MH Egészségügyi Központ |  2008. június 16., hétfő 14:59

A HM ÁEK-ben június 16-án koszorúzási ünnepség keretében emlékeztek meg az 1956-os vértanúkról.

Prof. Dr. Grósz Andor orvos dandártábornok, a fõigazgató katonai helyettese beszédében méltatta az 1956-os forradalom során bebörtönzött, halálra í­télt és kivégzett mártí­rok elveik melletti hõsi helytállását, amely példaértékû a jelen kor számára is.

Az ÁEK egyik meghatározó elõdintézete, a Központi Honvédkórház vezetése három évvel ezelõtt az 1956-ban halálra í­télt és kivégzett katonák tiszteletére emléktáblát állí­tott, amelyet most Prof Dr. Grósz Andor orvos dandártábornok és Ujvári József nyugállományú dandártábornok, a Nagy Imre Társaság katonai ügyvivõje koszorúzott meg.