Lakossági felhívás

2021. febr. 15. 14:10:40

Látogatási tilalom az MH EK összes telephelyén 2021. november 1-jétől visszavonásig!

COVID-19 vonal hozzátartozók részére

2021. nov. 17. 16:07:01

COVID-19 információs vonalak kerültek kialakításra az MH Egészségügyi Központban ápolt, koronavírussal fertőzött betegek hozzátartozóinak tájékoztatása érdekében. Kérjük, hogy a pontos információk megismerése miatt kattintsanak a "Részletek" gombra.

Az öregedés helyzete

Szerző: MH Egészségügyi Központ |

A HM ÁEK Verőcei Betegotthon szervezésében negyedik alkalommal került megrendezésre a Gerontológiai és Geriátria szimpózium 2008. november 07-én, Kismaroson.

A IV. Gerontológiai és Geriátriai szinpozium „Az öregedés helyzete Magyarországon” cí­mmel került megrendezésre. A rendezvény fővédnöke Dr. Svéd László Ph. D nyugállományú orvos altábornagy a tanácskozást levélben üdvözölte és eredményes munkát kí­vánt. A levelet a rendezõ-szervezõ Dr. Németh Károly orvos ezredes a HM ÁEK Verõcei Betegotthon vezetõje olvasta fel a megnyitó, köszöntõ szavait követõen.

A konferencia 68 résztvevõje nagy érdeklõdéssel hallgatta az időskor problémáit és azok lehetséges kezelési metódusait bemutató értekezéseket.
A nyolc meghí­vott, felkért elõadó: (Dr. Székely Miklós M. D. Ph. D, D. Sc.egyetemi tanár, Prof. Dr. Kerényi Tibor egyetemi tanár, Prof. Dr. Székács Béla egyetemi tanár, Prof. Dr. Semsei Imre Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar, Preventí­v Gerontológiai és Geriátriai Társaság elnöke, Dr. Simon Kiss Gábor egyetemi docens, valamint a HM ÁEK Szanatóriumi utca telephely Tervezési és Szervezési osztályvezetője Dr. Veszeli Judit, Dr. Németh Károly orvos ezredes HM ÁEK VBO intézetvezetője, Dr. Komócsin Márta orvos alezredes intézetvezető gyógyí­tó helyettese) az időskorú betegek társadalmi környezetéről, ellátásuk nehézségeiről, a gondozás-ápolás feltételeirõl, finanszí­rozásáról, a legjellemzőbb testi és lelki betegségek kezeléséről, gyógyí­tásáról tartottak szí­nvonalas előadásokat.

Legfrissebb hírek
    Honvédkórházért Közhasznú Alapítvány