Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

KatonaSuli Program tanulói az MH EK-ban

2016. február 26., péntek 8:28

A KatonaSuli Programhoz csatlakozott Than Károly Ökoiskola, Gimnázium és Szakközépiskola végzős tanulói tettek látogatást a Magyar Honvédség Egészségügyi Központban 2016. február 25-én, hogy a gyakorlatban is megismerjék a katona-egészségügy működését.

Az iskolások az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár Hadműveleti és Kiképzési Főnökség koordinálásával működő KatonaSuli Program keretében folyamatosan ismerkednek meg a Magyar Honvédség alakulataival, melynek során ezúttal az MH EK-ba látogattak, hogy a gyakorlatban is láthassák, hogyan működik egy sajátos feladatrendszerű civil-katonai egészségügyi intézmény.

A hallgatók először egy általános tájékoztatást kaptak az MH EK Parancsnoki Iroda kommunikációs tisztjétől, az intézmény sajátosságairól – mind egészségügyi intézményként, mind katonai alakulatként. A Honvédkórház komplex feladatrendszeréről, kiemelten a sürgősségi ellátásról Micskei László közalkalmazott tartott előadást. Az intézmény, illetve a Magyar Honvédség katona-egészségügyi tevékenységét és missziós szerepvállalását, az ennek koordinálásában tevékenyen részt vevő Pető Zsolt őrnagy mutatta be.

A tájékoztatókat követően a csoport megtekintette a Klinikai Demonstrációs Egység felszereltségét és működését, az automata anyagszállítási rendszer részét képező csőpostát és robotokat, valamint a helikopter leszállópályát.

A Katonai Alapismeretek tantárgyért felelős Balogh Zsolt nyugállományú alezredes és a csoportot vezető Bíró Máté osztályfőnök megköszönte, hogy a diákok betekintést kaphattak a katona-egészségügy területére, különösen érettségi vizsga előtt, amely során külön tételben kell számot adniuk az elsősegélynyújtásról, valamint a harctéri sebesültellátásról.