Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

Katona-egészségügyi szakemberek tanácskoznak Budapesten

2015. szeptember 15., kedd 13:03

Katona-egészségügyi szakemberek tanácskoznak a következő napokban Budapesten, az idén immáron huszonharmadik alkalommal megrendezett Többnemzeti Katona-egészségügyi Konferencián.

Dr. Orosz Zoltán altábornagy nyitotta meg szeptember 14-én, hétfő reggel a Többnemzeti Katona-egészségügyi Konferenciát a budapesti Art Hotelben. Mint a Honvéd Vezérkar főnökhelyettese rövid köszöntőjében rámutatott, jelen esemény az 1992-ben kezdődött amerikai-magyar katona-egészségügyi konferenciák továbbfejlesztése, amelyet idén már huszonharmadszorra rendeztek meg. Orosz Zoltán méltatta a rendezvény sokrétű megközelítését is, hiszen a konferencia témakörei között egyaránt szerepelnek megelőzési vagy járványügyi kérdések, a menedzsmenttel kapcsolatos előadások, illetve súlyos sérültek ellátásával kapcsolatos prezentációk.

Mint az altábornagy rámutatott, napjainkban különösen fontos ez az átfogó szemlélet, hiszen a jelenlegi biztonsági környezet is állandó készenlétet kíván meg mindenkitől – így a katona-egészségügyi szakemberektől is – a maga folyamatosan változó, kiszámíthatatlan körülményeivel. Példaként említette az Iszlám Állam tevékenységét, az azzal szorosan összefüggő migrációs válságot, illetve az ukrajnai helyzetet. Orosz Zoltán a katona-egészségügy szempontjából alapvetőnek nevezte a harctéri tapasztalatok feldolgozását és visszaforgatását, és a kihívások folyamatos elemzését is, a konferenciához pedig sok sikert és eredményességet kívánt a résztvevőknek.

Forrás: www.honvedelem.hu

Fotó: Krasznai-Nehrebeczky Mária