Hozzátartozók tájékoztatása telefonon történő információkéréshez

2020. dec. 28. 14:02:59

Tájékoztatjuk betegeinket és hozzátartozóikat, hogy a járványhelyzet miatt elrendelt teljes körű látogatási tilalomra való tekintettel, intézményünk megkönnyíti a cselekvőképes állapotban felvett, COVID osztályon fekvő betegek hozzátartozói részére az egészségügyi ellátásában részesülő beteg állapotáról történő telefonos tájékozódást.

A látogatási tilalom új szabályai

2021. febr. 2. 12:22:54

A járványügyi adatok alapján, a koronavírus okozta nemzetközi közegészségügyi-járványügyi helyzet miatt 2020. december 8-tól visszavonásig az alábbi részletszabályok mellett van érvényben a látogatási tilalom az intézmény valamennyi fekvő-beteg ellátó osztályán és bentlakásos szolgáltatást nyújtó telephelyein.

Csomagátadás a látogatási tilalom idején

2021. márc. 7. 16:52:25

A jelenleg érvényben lévő látogatási tilalom alatt a bent fekvő betegeink saját biztonságuk érdekében nem találkozhatnak hozzátartozóikkal, de fontosnak tartjuk, hogy itt tartózkodásuk ideje alatt is megkaphassák szükséges csomagjaikat szeretteiktől.

„Honvédkórház 1899-2019” könyvbemutató a Stefánia Palotában

2019. június 28., péntek 9:24

Ünnepélyes keretek között mutatták be a Zrínyi Kiadó gondozásában „Honvédkórház 1899-2019” 120 év a katona-egészségügy szolgálatában címmel megjelent, az intézmény több mint egy évszázados történetét összefoglaló emlékkönyvet a Stefánia Palota – Honvéd Kulturális Központban 2019. június 27-én.

1609151932
A könyvbemutatón dr. Kun Szabó István vezérőrnagy, az MH Egészségügyi Központ parancsnoka elmondta: az a kötelességünk, hogy a kórház elmúlt 120 évéről méltóképpen tudjanak megemlékezni, az ősök munkáját méltatni. Mint fogalmazott: az intézmény jelenleg a legnagyobb fővárosi ellátó centrum, amelynek több mint egy évszázados története mellett nem lehet szó nélkül elmenni, ezért íródott meg a most bemutatott könyv.
1609151932
Dr. Isaszegi János nyugállományú vezérőrnagy, a Zrínyi Kiadó vezetője hangsúlyozta: bár szoros volt a határidő, végül elkészült a kötet, amelyben 187 fotó és 17 táblázat kapott helyet. Az angol nyelvű fordítást pedig egy három tagú csapat végezte.

1609151933
Pogányné dr. Rózsa Gabriella, az MH Egészségügyi Központ Tudományos Könyvtárának vezetője, a kötet szerzője kiemelte: egy év megfeszített, elkötelezettséggel és jókedvvel teli munkája kerül most az olvasó elé. 2017. év végén az MH Egészségügyi Központ újonnan kinevezett parancsnoka felkérte őt a Honvédkórház 1899–2019. közötti történetének megírására. Pogányné Dr. Rózsa Gabriella azonnal meg is kezdte a kutatást a levéltárban, irattárban, keresve a szervezet jogelődeinek dokumentumait, szabadidejét nem kímélve. A kutatómunkával párhuzamosan folyt az anyaggyűjtés a korabeli katonai, katonaorvosi-, orvosi szakirodalom és a napisajtó alapján, illetve a modern visszatekintő források felkutatásával. A szöveg írása 2018 tavaszán indult, számtalan munkaórát felölelve, ettől kezdve a kutatás és a kézirat készítése egymás mellett haladt.

1609151933
A magyar és angol nyelvű kötetet neves katonaorvosok, dr. Svéd László nyugállományú altábornagy, és prof.dr. Rókusz László nyugállományú ezredes lektorálták.

Forrás: honvedelem.hu

Fotó: Ruzsa István