Helyőrségi Tavaszi Szemlén az MH Egészségügyi Központ

Idén is rengeteg érdeklődőt vonzott a Helyőrségi Tavaszi Szemle, május 30-án.

A programok – az elmúlt években megszokotthoz hasonlóan – a Hősök terén kezdődtek katonai díszszemlével, majd statikus bemutatókkal és gyermekprogramokkal folytatódtak a Városligetben. A budapesti katonai alakulatok legnagyobb katonai parádéján negyedik alkalommal vett részt az MH Egészségügyi Központ Egészségfejlesztési Osztálya. A prevenciós program bemutatása mellett szűrővizsgálatokkal is várták az egészséges életmód iránt érdeklődőket.

Az MH EK sátoránál látogatást tett Dr. Benkő Tibor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnök, Szabó István vezérőrnagy, az MH EK parancsnoka és Piros Otto ezredes, a MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár mb.parancsnoka is, akik a közeljövőben bevezetésre kerülő Honvéd Testalkati Program előkészületeiről is tájékoztatást kaptak, melynek MH szintű szakmai koordinátora az Egészségfejlesztési Osztály.