Hármas ikrek születtek a Honvédkórházban

2019. november 28., csütörtök 13:44

Örömteli, nem mindennapi esemény az MH Egészségügyi Központ életében: hármas ikrek születtek a Honvédkórház Családbarát Szülészet - Nőgyógyászati Osztályán, 2019. november 26-án.

Az újszülöttek a várandósság 31. hetében, koruknak megfelelő állapotban jöttek a világra, két kislány 1490 grammal és egy kisfiú 1700 grammal. A gyermekeket a Szülészet – Nőgyógyászati Osztály Perinatális Intenzív Centrumában (PIC) ápolják, akiknek állapota stabil és kielégítő.

A császármetszéssel világra hozott kicsinyek műtétjében 3 nőgyógyász, 1 aneszteziológus, valamint a PIC 4 orvosa és 7 egészségügyi szakdolgozója vett részt. A társszakmák megfelelő és összehangolt munkája, szakmai tudása biztosította a kiváló körülményeket és a kisbabák szövődménymentes életkezdését.