Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

„Harctéri életmentés” az Országos Haditorna Bajnokságon

2019. április 18., csütörtök 11:27

Az Országos Haditorna Bajnokságon ellenőrizték a versenyzők egészségügyi felkészültségét az MH Egészségügyi Központ szakemberei 2019. április 11-12-én, Budapesten.

A középiskolások részére szervezett honvédelmi ismereteket felölelő bajnokságon, a tanulók 21 csapatban mutatták meg fizikai és elméleti tudásukat egyaránt.

A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Egészségügyi Felkészítő és Továbbképző Intézet, egészségügyi szakkiképző állománya a tanulók egészségügyi ismereteit ellenőrizte a verseny egyik állomáshelyén.

A tapasztaltak alapján, a bajnokságon résztvevők jól felkészültek az alapszintű katonai-egészségügyi ismeretek elméleti és gyakorlati kérdéseiből egyaránt. A gyakorlat során a 14 kérdést tartalmazó írásbeli tesztet csapatban oldották meg és magas színvonalon végezték az újraélesztés feladatait, valamint megfelelő volt az egészségügyi protokollokban lévő jártasságuk.

A tanulók kiemelkedően jó teljesítménye bizonyítja, hogy a bajnokság során mérhető egészségügyi tudás a hétköznapi életben is nélkülözhetetlen képességet ad a fiatalok részére, amely a társaik számára is példamutatással bír.