Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

Gyertyaszentelő Boldogasszony napja az MH EK kápolnájában

Szerző: MH Egészségügyi Központ |  2021. február 5., péntek 14:29

A kápolnánkban Gyertyaszentelő Boldogasszony napján ünnepi szentmisét mutatott be Nagy Endre főhadnagy, intézményünk tábori lelkésze.

Nagy Endre főhadnagy gondolatai:

Február 02-án,Gyertyaszentelő Boldogasszony napján - liturgikus nevén Urunk bemutatásának ünnepén - a negyven napos kis Jézus jeruzsálemi templomban való bemutatására emlékezünk. Ez a nap méltó befejezése a karácsonyi liturgiának, amely csillagfényes estével kezdődött és amelyet gyertyaszenteléssel, gyertyafényes misével fejezünk be. Ezért ez az ünnep a Fény ünnepe is. Egy 5-6. századi prédikáció így biztat: „Gyújtsatok örömmel világosságot az igazi Világosságnak. Fénnyel a kezünkben akarunk elébe menni, mint a világosság gyermekei…”