Lakossági felhívás

2021. febr. 15. 14:10:40

Látogatási tilalom az MH EK összes telephelyén 2021. november 1-jétől visszavonásig!

COVID-19 vonal hozzátartozók részére

2021. nov. 17. 16:07:01

COVID-19 információs vonalak kerültek kialakításra az MH Egészségügyi Központban ápolt, koronavírussal fertőzött betegek hozzátartozóinak tájékoztatása érdekében. Kérjük, hogy a pontos információk megismerése miatt kattintsanak a "Részletek" gombra.

Gyertyaszentelő Boldogasszony napja az MH EK kápolnájában

Szerző: MH Egészségügyi Központ |

A kápolnánkban Gyertyaszentelő Boldogasszony napján ünnepi szentmisét mutatott be Nagy Endre főhadnagy, intézményünk tábori lelkésze.

Nagy Endre főhadnagy gondolatai:

Február 02-án,Gyertyaszentelő Boldogasszony napján - liturgikus nevén Urunk bemutatásának ünnepén - a negyven napos kis Jézus jeruzsálemi templomban való bemutatására emlékezünk. Ez a nap méltó befejezése a karácsonyi liturgiának, amely csillagfényes estével kezdődött és amelyet gyertyaszenteléssel, gyertyafényes misével fejezünk be. Ezért ez az ünnep a Fény ünnepe is. Egy 5-6. századi prédikáció így biztat: „Gyújtsatok örömmel világosságot az igazi Világosságnak. Fénnyel a kezünkben akarunk elébe menni, mint a világosság gyermekei…”

Legfrissebb hírek
    Honvédkórházért Közhasznú Alapítvány