Lakossági felhívás

2021. febr. 15. 14:10:40

Látogatási tilalom az MH EK összes telephelyén 2021. november 1-jétől visszavonásig!

COVID-19 vonal hozzátartozók részére

2021. nov. 17. 16:07:01

COVID-19 információs vonalak kerültek kialakításra az MH Egészségügyi Központban ápolt, koronavírussal fertőzött betegek hozzátartozóinak tájékoztatása érdekében. Kérjük, hogy a pontos információk megismerése miatt kattintsanak a "Részletek" gombra.

Egy életmű elismerése

Hevesy György-emlékülést rendeztek a Magyar Tudományos Akadémián április 14-én, szombaton. Az eseményen az életpályájáról előadást tartó dr. Szilvási István, az MH Egészségügyi Központ Nukleáris Medicina Osztály főorvosa átvehette a Hevesy-életműdíjat.

A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztálya Orvosi Diagnosztikai Tudományos Bizottsága és a Hevesy György Magyar Orvostudományi Nukleáris Társaság közös szervezésében megrendezett emlékülésen dr. Szilvási István tudományos előadásában sorra vette munkásságának főbb pontjait. Mint felidézte, ötven éve dolgozik a nukleáris medicina pályáján, ebből az utóbbi egy évtizedet a Magyar Honvédség Egészségügyi Központjában töltötte el.

Az Egészségügyi Szakmai Kollégium alelnöke, aki saját magáról, mint „sugaras emberről” beszélt, korábban már olyan elismeréseket is átvehetett, mint például a Honvédelemért Kitüntető Cím második fokozatát és a Hevesy György-emlékérmet. Szakmai munkái mellett dr. Szilvási István több alkalommal is kamatoztatta irodalmi vénáját, eddigi élete során számos könyv és cikk fűződik a nevéhez.
A rendezvény végén az MH EK Nukleáris Medicina Osztály osztályvezető főorvosa munkássága elismeréséül átvehette a Hevesy-életműdíjat.

Forrás: honvedelem.hu

Legfrissebb hírek