Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

Egy életmű elismerése

2018. április 17., kedd 8:22

Hevesy György-emlékülést rendeztek a Magyar Tudományos Akadémián április 14-én, szombaton. Az eseményen az életpályájáról előadást tartó dr. Szilvási István, az MH Egészségügyi Központ Nukleáris Medicina Osztály főorvosa átvehette a Hevesy-életműdíjat.

A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztálya Orvosi Diagnosztikai Tudományos Bizottsága és a Hevesy György Magyar Orvostudományi Nukleáris Társaság közös szervezésében megrendezett emlékülésen dr. Szilvási István tudományos előadásában sorra vette munkásságának főbb pontjait. Mint felidézte, ötven éve dolgozik a nukleáris medicina pályáján, ebből az utóbbi egy évtizedet a Magyar Honvédség Egészségügyi Központjában töltötte el.

Az Egészségügyi Szakmai Kollégium alelnöke, aki saját magáról, mint „sugaras emberről” beszélt, korábban már olyan elismeréseket is átvehetett, mint például a Honvédelemért Kitüntető Cím második fokozatát és a Hevesy György-emlékérmet. Szakmai munkái mellett dr. Szilvási István több alkalommal is kamatoztatta irodalmi vénáját, eddigi élete során számos könyv és cikk fűződik a nevéhez.
A rendezvény végén az MH EK Nukleáris Medicina Osztály osztályvezető főorvosa munkássága elismeréséül átvehette a Hevesy-életműdíjat.

Forrás: honvedelem.hu