Egészségfejlesztés az olimpia jegyében

Sportnap a nyári olimpiai játékok évében„Egy nap az olimpia jegyében a katonaolimpikonok tiszteletére!” címmel 2016. május 31-én Budapesten a Stefánia Palotában – a Honvéd Kulturális Központban megrendezésre került sportnapon, az egykori és jelenlegi katonaolimpikonok mellett az Egészségfejlesztési Osztály munkatársai is segítették a résztvevő diákokat az olimpiai sportágak jobb megismerésében.

A résztvevők kipróbálhatták képességeiket többek között a futás, vívás, önvédelem, lövészet területén is. Az Egészségfejlesztési Osztály állomásánál a gyerekek különböző játékos jellegű ügyességi és erőnléti feladatokban, mint pl. „békatánc”, „krokodil ugrás” „japán foci”, „flinch”tehették próbára magukat. A jó hangulat mellett a legjobbak még értékes ajándékokkal is gazdagabbak lettek. A diákok és kísérő tanáraik a katonasport és a katonaolimpikonok életét bemutató kiállítást, valamint ezzel kapcsolatos filmvetítést is megtekinthettek a nap folyamán.
A program zárásaként a Stefánia Galéria előtti téren Dr. Orosz Zoltán altábornagy Honvéd Vezérkar főnökhelyettes mondott beszédet.