Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

Civil-katonai együttműködés

2019. november 8., péntek 8:55

Az MH Egészségügyi Központ feladatrendszerében nemcsak a civil egészségügyi ellátás kap helyet, hanem többek között a védelem-egészségügy, a harctéri életmentés és a missziós egészségügyi felkészítés is. Az intézmény Egészségügyi Felkészítő és Továbbképző Intézetében (EÜFTI) dolgozó szakemberek munkája, hogy egészségügyi alap és szakkiképzéseket tartanak katonák számára, emellett a különböző társadalmi intézményekkel folytatott együttműködések alapján civilek is bepillantást nyerhetnek az ilyen jellegű kiképzésekbe, ezzel is erősítve a civil-katonai kapcsolatokat.

Ezen együttműködés alapján a Semmelweis Egyetem Raoul Wallenberg Szakgimnázium és Szakközépiskolájának vezetői, tanárai és oktatói tettek izgalmas szakmai látogatást az EÜFTI Tünde utcai létesítményében 2019. november 07-én.

A résztvevők Bánsági László ezredes, intézetvezető átfogó előadása mellett, megtekinthették a Harctéri Életmentő Katona egészségügyi szakkiképzés szimulációs gyakorlati blokkját, valamint a demonstrációs oktató kabinetben a gyakorlati felkészítést. Az EÜFTI szakemberei a harctéri sérültellátás specialitásait és az egészségügyi szakkiképzések során használt korszerű oktatási eszközöket is bemutatták.