Buda várának bevételére emlékezett az MH EK

Buda várának 1849-es bevételére emlékezett a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ május 16-án.Az ünnepi állománygyűlésre berendelt állomány és a meghívott vendégek az MH Egészségügyi Központ központi telephelyén ünnepelte az 1992 óta megtartott Honvédelem Napját. A Központ vezetői mellett az elnökségben foglalt helyet a Honvédelmi Minisztérium Védelem Gazdaságért Felelős Helyettes államtitkára is, Dr. Borbíró Zoltán.

Az állomány a Hadtörténet Intézet És Múzeum munkatársától, Dr. Süli Attila őrnagytól egy egészen más megközelítésből ismerhette meg a magyar történelem e fontos eseményének részleteit. A rendezvény színvonalát emelte a központ állományába tartozó Nagy Jusztina műsora, aki két verssel méltatta az esemény fontosságát.

A rendezvény egyik fontos momentuma volt, amikor a Központ munkatársai együtt köszöntötték az MH Egészségügyi Központ Honvédkórház orvos igazgatóját, aki a honvédelmi miniszter előterjesztésére a Honvédelem Napja alkalmából dandártábornoki kinevezést vehetett át Áder Jánostól, Magyarország köztársasági elnökétől.

Az MH Egészségügyi Központ állományából az alábbi munkatársak részesültek még elismerésben a Honvédelem Napja alkalmából:

A SZOLGÁLATI ÉRDEMJEL BRONZ FOKOZATA: Orosz Krisztina százados és Rétei Csaba György szakaszvezető.

I. osztályú HONVÉDELEMÉRT KITÜNTETŐ CÍM: Prof. Dr. Baló József Mátyás és Nagy Dénesné.

II. osztályú HONVÉDELEMÉRT KITÜNTETŐ CÍM: Héja György Gábor és Dr. Végh Róbert.
III. osztályú HONVÉDELEMÉRT KITÜNTETŐ CÍM: Dája Zsuzsanna és Matyóka Mihályné

TISZTI SZOLGÁLATI JEL I. fokozata 30 év után: Mondiné Dr. Átol Éva Ilona orvos alezredes
TISZTI SZOLGÁLATI JEL III. fokozata 10 év után: Dr. Pellek Sándor orvos alezredes, Szalai Zsuzsanna hadnagy

ALTISZTI SZOLGÁLATI JEL III. fokozata 10 év után: Veller Jánosné főtörzsőrmesternek
OKLEVELÉL 40 év után: Prof. Dr. Sandra Sándor
OKLEVÉL 30 év után: Balogh Zsoltné, Hajas Csabáné úrhölgynek, Varga Istvánné
OKLEVELÉL 20 év után: Drajkó Péter, Fricska Veronika Piroska, Vasáros Lajosné
OKLEVÉL 10 év után Bakos Anikó, Bakóné Megyeri Erzsébet, Bianchini Csabáné, Filéné Horváth Katalin, Hajnal Eszter, Dr. Padányi Klára Mária, Radics Ildikó, Szandbauer Anett, Szász Zsolt, Szőllősi Gábor, Tubolyné Szántó Gyöngyi, Dr. Vámos Katalin

A Honvéd Vezérkar főnöke huzamosabb időn át végzett eredményes munkája elismeréséül MAGYAR HONVÉDSÉG ÉRMET adományozott Rácz Iván főtörzsőrmesternek.

A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ parancsnoka kiemelkedő szakmai tevékenysége, elismeréséül, kinevezte adjunktussá Dr. Zilahi Gáborné Dr. Diószeghy Andreát,

EMLÉKLAP: Schererné Hóka Anikó, Bányai Júlia, Kozár Gábor mk., Dr. Nyiri Klára, Földi Edina, Hegyaljai Adrienn

Az MH Mezei Futóbajnokság női csapatában elért III. helyezéséért EMLÉKLAP: Kertész Adrienn, Orosz Krisztina, Husonyicza Andrea

Kiemelkedő szolgálat ellátásáért: E M L É K L A P Bóz András