Bombakiemelést biztosított az MH EK mentőegysége

Szerző: MH Egészségügyi Központ |  2021. június 6., vasárnap 18:23

A mai nap során 100 kg súlyú bomba kiemelése és hatástalanítása történt a Lánchídnál. Az eseménynél az MH Egészségügyi Központ MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezrednél szolgálatot ellátó emelt szintű mentőegysége is háttér biztosítást hajtott végre a kora reggeli óráktól, azonnali sérültellátásra készülve. Beavatkozásra szerencsére nem volt szükség. Az egység folyamatosan jelen lesz a Lánchíd-felújítás összes tűzszerész-búvár feladatainál.

Emelt szintű mentőegység tagjai:

Besenyei István százados (mentőtiszt)

Oláh Attila őrmester (mentőtechnikus)

Sárközi Tamás tizedes ( harctéri mentőkatona)