Belügyminiszteri elismerés

2017. szeptember 29., péntek 13:24

A szolgálati feladatainak kiemelkedő teljesítéséért, valamint a belügyi igényjogosultak részére biztosított ellátás érdekében kifejtett támogatásának elismeréséül, Dr. Pintér Sándor belügyminiszter dísztőr emléktárgyat adományozott Szabó István vezérőrnagynak, az MH Egészségügyi Központ parancsnokának 2017. szeptember 27-én.

A Magyarország belügyminiszterénél tett látogatás apropóját az MH egészségügyi Központ új parancsnokának bemutatása szolgáltatta. Szabó István vezérőrnagy, elöljárói döntés alapján 2017. október 01. hatállyal az intézmény parancsnoki beosztását átadja Kun Szabó István vezérőrnagy úrnak. Ezzel egyidejűleg Szabó István vezérőrnagy a Honvédelmi Minisztérium Honvéd Vezérkar Állományába kerül, a Honvéd Vezérkar főnökének koordinációs helyettesi beosztásba.
Dr. Pintér Sándor elismerését és köszönetét fejezte ki az MH Egészségügyi Központ és a belügyi szervezetek között kiépült, magas színvonalú együttműködés megszervezéséért, az igényjogosult belügyi dolgozók ellátásáért, egyben mindkét vezérőrnagynak sikereket kívánt új beosztásukhoz.