Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

Balázs áldás az MH Egészségügyi Központban

Szerző: MH Egészségügyi Központ |  2021. február 5., péntek 14:36

Balázs püspök emléknapja alkalmából a heti szentmisék után Balázs András atya részesítette Balázs áldásban a híveket.

Az emléknappal kapcsolatos gondolatok Nagy Endre főhadnagy, tábori lelkésztől származnak:

Február 03-án van Szent Balázs püspök és vértanú emléknapja. A 4. században adta életét a keresztény hitéért. A hívők torokfájásban és más betegségekben kérik az ő közbenjárását. Ilyenkor részesülünk a Balázs-áldás szent élményében.

Az áldást „Y” alakban összekötött gyertyával szolgáltatják ki a következő szöveggel: „Szent Balázs püspök és vértanú közbenjárására szabadítson meg téged az Isten a torokbajtól és minden más bajtól: az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében. Ámen.”

20210205_073915