Lakossági felhívás

2021. febr. 15. 14:10:40

Látogatási tilalom az MH EK összes telephelyén 2021. november 1-jétől visszavonásig!

COVID-19 vonal hozzátartozók részére

2021. nov. 17. 16:07:01

COVID-19 információs vonalak kerültek kialakításra az MH Egészségügyi Központban ápolt, koronavírussal fertőzött betegek hozzátartozóinak tájékoztatása érdekében. Kérjük, hogy a pontos információk megismerése miatt kattintsanak a "Részletek" gombra.

Balázs áldás az MH Egészségügyi Központban

Szerző: MH Egészségügyi Központ |

Balázs püspök emléknapja alkalmából a heti szentmisék után Balázs András atya részesítette Balázs áldásban a híveket.

Az emléknappal kapcsolatos gondolatok Nagy Endre főhadnagy, tábori lelkésztől származnak:

Február 03-án van Szent Balázs püspök és vértanú emléknapja. A 4. században adta életét a keresztény hitéért. A hívők torokfájásban és más betegségekben kérik az ő közbenjárását. Ilyenkor részesülünk a Balázs-áldás szent élményében.

Az áldást „Y” alakban összekötött gyertyával szolgáltatják ki a következő szöveggel: „Szent Balázs püspök és vértanú közbenjárására szabadítson meg téged az Isten a torokbajtól és minden más bajtól: az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében. Ámen.”

20210205_073915
Legfrissebb hírek