Balázs áldás az MH Egészségügyi Központban

Szerző: MH Egészségügyi Központ |

Balázs püspök emléknapja alkalmából a heti szentmisék után Balázs András atya részesítette Balázs áldásban a híveket.

Az emléknappal kapcsolatos gondolatok Nagy Endre főhadnagy, tábori lelkésztől származnak:

Február 03-án van Szent Balázs püspök és vértanú emléknapja. A 4. században adta életét a keresztény hitéért. A hívők torokfájásban és más betegségekben kérik az ő közbenjárását. Ilyenkor részesülünk a Balázs-áldás szent élményében.

Az áldást „Y” alakban összekötött gyertyával szolgáltatják ki a következő szöveggel: „Szent Balázs püspök és vértanú közbenjárására szabadítson meg téged az Isten a torokbajtól és minden más bajtól: az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében. Ámen.”

20210205_073915