Oltási időpontfoglalás a lakossági portálon: eeszt.gov.hu

2021. ápr. 23. 15:41:25

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a koronavírus elleni védekezés keretében a lakosság részére új, oltási időpontfoglaló felületet hozott létre az EESZT Lakossági Portálján. A rendszer egyéni oltási időpontfoglalásra biztosít lehetőséget.

2021. máj. 6. 9:22:44

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Ön is a Honvédkórházért Közhasznú Alapítványt. Adószám: 18094921-1-41

16-18 évesek Pfizer oltásával kapcsolatos információk

2021. máj. 12. 13:04:40

Mielőtt az oltásra érkeznek figyelmesen olvassák el az alábbi információkat.

A székhelyen is nevet kaptak a műtők

2019. december 14., szombat 10:57

A Honvédkórház kiemelkedő személyiségeiről kaptak nevet a műtők a székhelyen 2019. december 13-án.

A „120 éves a Honvédkórház” programsorozat egyik záró rendezvényeként a Podmaniczky utcai telephely példáját követve, ez alkalommal az intézmény székhelyén kaptak nevet a műtők.
A választott elnevezések, a szakterületek munkatársainak javaslatai alapján kerültek fel a műtők bejárataihoz. Több esetben az osztályok első vezető főorvosára esett a választás, de volt, akinek a nevét kiemelkedő szakmai tevékenysége alapján választották ki.
Az ünnepségen Dr. Kun Szabó István vezérőrnagy, az MH Egészségügyi Központ parancsnoka elmondta, hogy az intézmény történelmi gyökerei, nagy múltú gyógyító tevékenysége a mai napig meghatározza az intézmény szellemiségét. Külön örömöt jelent, hogy több olyan szaktekintély is jelen van az ünnepségen, akikről a műtők a neveiket kapták. Sajnos vannak, akik már nem lehetnek jelen az ünnepségen, de jóleső érzés, hogy családtagjaikat, korábbi kollégáikat, tanítványaikat a sorok között láthatjuk – tette hozzá.
A kórház aktív szakemberei beszédeik során felidézték a műtők névadóinak szakmai tevékenységét, érdemeit és megfogó személyiségét, mely tulajdonságokkal a mai napig követendő példát állítanak a ma egészségügyi dolgozói elé.
Műtők nevei:
Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztály I. műtő: Dr. Wittek László
Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztály I. műtő: Dr. Barna Béla
Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztály ébredő: Dr. Koncz Györgyné Réti Rózsa
Baleseti sebészeti műtő: Dr. Diner Ottó
Általános sebészeti műtő: Dr. Hermann István