Felhívás
Hozzátartozók tájékoztatása telefonon történő információkéréshez
2020. dec. 28. 14:02:59
Tájékoztatjuk betegeinket és hozzátartozóikat, hogy a járványhelyzet miatt elrendelt teljes körű látogatási tilalomra való tekintettel, intézményünk megkönnyíti a cselekvőképes állapotban felvett, COVID osztályon fekvő betegek hozzátartozói részére az egészségügyi ellátásában részesülő beteg állapotáról történő telefonos tájékozódást.
A látogatási tilalom új szabályai
2021. febr. 2. 12:22:54
A járványügyi adatok alapján, a koronavírus okozta nemzetközi közegészségügyi-járványügyi helyzet miatt 2020. december 8-tól visszavonásig az alábbi részletszabályok mellett van érvényben a látogatási tilalom az intézmény valamennyi fekvő-beteg ellátó osztályán és bentlakásos szolgáltatást nyújtó telephelyein.
Csomagátadás a látogatási tilalom idején
2021. márc. 7. 16:52:25
A jelenleg érvényben lévő látogatási tilalom alatt a bent fekvő betegeink saját biztonságuk érdekében nem találkozhatnak hozzátartozóikkal, de fontosnak tartjuk, hogy itt tartózkodásuk ideje alatt is megkaphassák szükséges csomagjaikat szeretteiktől.
A Nukleáris Medicina Osztály a szakma hazai élvonalában
2014. november 12., szerda 12:05Magyar gyártmányú SPECT/CT készüléket adtak át november 11-én az MH Egészségügyi Központban. A készülék telepítésével a Nukleáris Medicina Osztály megerősítette helyét a szakma hazai élvonalában.
A nukleáris medicina, mint radioaktív izotópokkal végzett diagnosztikai, terápiás és kutató tevékenység, egy önálló orvosi, klinikai szakterület. Alapját a Nobel-díjas Hevesy György által kidolgozott nyomjelző (tracer) elv alkalmazása adja. A Nukleáris Medicina az emberi test működését, és annak kóros folyamatait, sugárzó, azaz radioaktív anyagokkal vizsgálja, illetve gyógyítja. A szakterület egyik alapműszere a SPECT (single photon emission computer tomograph), amely egy hibrid képalkotó berendezés a betegségek diagnosztikájában. Egy készülékben egyesíti a nukleáris medicina funkcionális-biokémiai-molekuláris és a CT alapvetően anatómiai-morfológiai természetű információit. Az integrált képalkotás lehetővé teszi, hogy a beteget ugyanolyan biológiai állapotában, egy időben és pontosan azonos testhelyzetben lehessen vizsgálni a két módszerrel.
Az Egészségügyi Központ igényjogosult betegei számára már a Honvédkórházban is elérhető a SPECT/CT berendezés által a pontosabb diagnózis, amely lerövidíti kivizsgálásuk idejét, mert előfordulhat, hogy nem kell további kiegészítő vizsgálatokat végezni. Három orvosi egyetem, az Országos Onkológiai Intézet és a Péterfy Kórházbeli DiagnoScan munkahelye után Magyarországon az MH Egészségügyi Központ ad otthont a hatodik SPECT/CT berendezésnek. A szakma véleménye szerint országosan mintegy 30 db készülékre lenne szükség a nukleáris medicina ilyen alapkészüléknek számító berendezéséből.
A készülék használatától a betegellátás színvonalának jelentős javulása, a betegségek gyorsabb és pontosabb diagnózisa várható, elsősorban az onkológia és a kardiológia területén.
Például egy neuroendokrin tumor esetében vizsgálat alá esik, hogy a primer tumor hol található. Eddig nem lehetett meghatározni a tumor pontos helyét, – például a hasnyálmirigyben, vagy esetleg a nyirokcsomóban van – ez további vizsgálatokat igényelt. A SPECT/CT készülék segítségével kimutathatóvá válik a kóros folyamat helye, nem csupán hozzávetőlegesen, hanem pontosan, példánk esetében, a hasnyálmirigyben. Ezzel a képességgel rövidült a diagnózis felállításának az ideje és hamarabb kezdődhet a beteg kezelésének folyamata.