Hozzátartozók tájékoztatása telefonon történő információkéréshez

2020. dec. 28. 14:02:59

Tájékoztatjuk betegeinket és hozzátartozóikat, hogy a járványhelyzet miatt elrendelt teljes körű látogatási tilalomra való tekintettel, intézményünk megkönnyíti a cselekvőképes állapotban felvett, COVID osztályon fekvő betegek hozzátartozói részére az egészségügyi ellátásában részesülő beteg állapotáról történő telefonos tájékozódást.

A látogatási tilalom új szabályai

2021. febr. 2. 12:22:54

A járványügyi adatok alapján, a koronavírus okozta nemzetközi közegészségügyi-járványügyi helyzet miatt 2020. december 8-tól visszavonásig az alábbi részletszabályok mellett van érvényben a látogatási tilalom az intézmény valamennyi fekvő-beteg ellátó osztályán és bentlakásos szolgáltatást nyújtó telephelyein.

Csomagátadás a látogatási tilalom idején

2021. márc. 7. 16:52:25

A jelenleg érvényben lévő látogatási tilalom alatt a bent fekvő betegeink saját biztonságuk érdekében nem találkozhatnak hozzátartozóikkal, de fontosnak tartjuk, hogy itt tartózkodásuk ideje alatt is megkaphassák szükséges csomagjaikat szeretteiktől.

A katonaorvosokra, az ápolókra és a betegszállítókra emlékeztek

2015. november 5., csütörtök 11:14

Nemzeti gyásznapunkon emlékezzünk a két világégésben és az októberi forradalomban elesett katonaorvosokra, sebesültszállítókra és ápolókra, nem mindennapi tisztességükre. Akik mécsest gyújtottak a nemzet legsötétebb pillanataiban, hogy reményt adjanak a kiszolgáltatott embereknek, hogy tovább éljen a nemzet – mondta Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára Budapesten, a Magyar Orvos Hősi Halottak Emlékszobránál tartott megemlékezésen, november 4-én, szerdán.

Minden évben megemlékezést tartanak a fővárosban, a Semmelweis Egyetem Radiológiai és II. Szülészeti Klinika kapuja előtt található, 1942-ben emelt Magyar Orvos Hősi Halottak Emlékszobránál. Azokra az orvosokra, mentősökre és ápolókra emlékeznek, akik háborúk vagy forradalmak idején a városok utcáin a hivatástudatukkal legyőzték a félelmüket, és az életveszélyt vállalva segítettek az utcán fekvő sebesülteknek, akár a golyózápor közepette is.

A HM Társadalmi Kapcsolatok és Háborús Kegyeleti Főosztály, a Nemzeti Fórum, valamint Józsefváros önkormányzata által szervezett megemlékezésen a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkárán kívül dr. Fejér László főorvos, a Nemzeti Fórum Egészségügyi Munkacsoportjának vezetője és dr. Sára Botond, Józsefváros alpolgármestere méltatta a hétköznapi hősöket, majd a hagyományoknak megfelelően a jelenlévők koszorúzással hajtottak fejet a hős katonaorvosok, ápolók és betegszállítók emléke előtt.

Forrás: honvedelem.hu
Szerző/Fotó: Kovács Zoltán