A Honvédkórházban született a főváros 2014. évi első babája

A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Honvédkórházában született a főváros 2014. évi első babája, mindössze egy perccel az ország idei első újszülöttjének megérkezését követően.

Fotó: Herman Péter

Budapest ezévi első újszülöttje 2014. január 01-jén 0:16 perckor látott napvilágot, a Fiala család első gyermekeként. A szülés 6 óra vajúdás után, komplikációmentesen zajlott, amelyen a büszke apuka is részt vett. Az 53 cm hosszú és 2950 grammos baba és a mama is jól vannak.

Fotó: Herman Péter
A megszületése után szinte azonnal médiaszereplővé vált Milán Dániel a Magyar Állami Operaház főigazgatójától – a hagyományoknak megfelelően – alapműveltségnek számító zeneműveket tartalmazó CD válogatást kapott ajándékba. A szülők pedig a fáradalmak kipihentét követően – ahogy Ókovács Szilveszter fogalmazta – a magyar kultúrához való belépés lehetőségét.

Dr. Sticz László mérnök ezredes az MH Egészségügyi Központ törzsfőnökeként a szervezet nevében emléklapot adott át a családnak, egyúttal kifejezve jókívánságait és reményeit, hogy a gyermek – az intézmény szellemét is magába szívva – egészséges életmódot éljen és minél kevesebb időt töltsön kórházakban.