Hozzátartozók tájékoztatása telefonon történő információkéréshez

2020. dec. 28. 14:02:59

Tájékoztatjuk betegeinket és hozzátartozóikat, hogy a járványhelyzet miatt elrendelt teljes körű látogatási tilalomra való tekintettel, intézményünk megkönnyíti a cselekvőképes állapotban felvett, COVID osztályon fekvő betegek hozzátartozói részére az egészségügyi ellátásában részesülő beteg állapotáról történő telefonos tájékozódást.

A látogatási tilalom új szabályai

2021. febr. 2. 12:22:54

A járványügyi adatok alapján, a koronavírus okozta nemzetközi közegészségügyi-járványügyi helyzet miatt 2020. december 8-tól visszavonásig az alábbi részletszabályok mellett van érvényben a látogatási tilalom az intézmény valamennyi fekvő-beteg ellátó osztályán és bentlakásos szolgáltatást nyújtó telephelyein.

Csomagátadás a látogatási tilalom idején

2021. márc. 7. 16:52:25

A jelenleg érvényben lévő látogatási tilalom alatt a bent fekvő betegeink saját biztonságuk érdekében nem találkozhatnak hozzátartozóikkal, de fontosnak tartjuk, hogy itt tartózkodásuk ideje alatt is megkaphassák szükséges csomagjaikat szeretteiktől.

1956-ra emlékezett az MH Egészségügyi Központ

2017. október 20., péntek 13:12

Ünnepi állománygyűlés keretében tekintett vissza az 1956. október 23-i forradalom és szabadságharc eseményeire az MH Egészségügyi Központ állománya 2017. október 19-én.

„A rendszert az egész magyar nép söpörte el. (…) A világon páratlan szabadságharc volt ez, a fiatal nemzedékkel a népünk élén. A szabadságharc azért folyt, mert a nemzet szabadon akart dönteni arról, hogy miképpen éljen. Szabadon akar határozni sorsa, államának igazgatása, munkájának értékesítése felől. ”
Mindszenty József (1956)

Az MH Egészségügyi Központ közel 120 éves múltja szorosan összefonódik a történelem eseményeivel. Az 1956-os forradalom és szabadságharc során is kiemelt szerep jutott az egészségügyi feladatok ellátásának.

Az ünnepi állománygyűlésen Dr. Szelke-Tulipán Éva, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum történész-kutatója előadásában felelevenítette az időszak hétköznapi hőseit, azokat a beteg- és sérültellátásban szerepet vállaló katonákat és civileket, akik a Honvédkórházban a nehéz körülmények ellenére is kitartottak hivatásuk mellett.

Az 1956-os események emlékéhez hűen Frech Zoltán és Schmidt Ferenc, a Honvéd Együttes művészei prózai és zenés előadásban idézték fel a múlt történéseit.

A rendezvény alkalmával Kun Szabó István vezérőrnagy, az MH Egészségügyi Központ parancsnoka elismeréseket adott át, kifejezve ezzel nagyrabecsülését az érintett állomány irányába. A jubileumi születésnapjukat ünneplő és a nyugállományba vonuló jelenlévőkről is megemlékezett, valamint az érintettek kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként főorvosi kinevezéseket nyújtott át. Az ünnepség zárásaként beszédében méltatta az előléptetésben, elismerésben részesülőket, valamint hangsúlyozta munkájuk jelentőségét.

Fotó: Füzes Judith